poniedziałek, 2 lutego 2015

Na Dobry Dzień & Dobry Początek

Witam Cię serdecznie!

 

Jeśli szukasz miejsca,w którym ktoś testuje, porównuje, proponuje i ocenia, wszelkie możliwe artykuły służące do kreacji artystycznej to GRATULUJĘ ! Znalazłeś to miejsce

Jest mi niezmiernie miło Cię gościć na mojej stronie,a ponieważ lubię od razu przechodzić do sedna zamiast ciągnąć niemiłosiernie długie wywody zacznę od zaprezentowania czegoś po prostu SUPER!

Jest takie cudo jak Professional Water Colour Sticks angielskiej firmy Winsor & Newton. I niech słowo Professional tutaj nikogo nie przerazi. Owszem jest to linia produktów dedykowana dla Artystów profesjonalistów, ale dlaczego Artysta amator miałby tego cacka nie spróbować? A warto uwierzcie.  
 Piękna szeroka paleta kolorów Professional Water Colour Sticks   z pewnością zadowoli każdego miłośnika akwareli. Kolory oczywiście można ze sobą łączyć w celu uzyskania pośrednich barw. Można malować: na mokrym papierze suchym sztyftem, na suchym papierze mokrym/zwilżonym sztyftem, na suchym papierze suchym sztyftem a następnie rozmalować mokrym pędzlem te partie które chcemy rozmalować. Dużo możliwości prawda? Możesz łączyć je z klasyczną akwarelą w tubie czy kostce. Możesz stosować płyn maskujący, werniks, co chcesz. 

 Dlaczego uważam, że to taki super produkt? 

Ma szerokie zastosowanie, pozwala na różnorodność efektów, umożliwia zachowanie rysunkowego gestu w malarstwie, nadaje się do użytku w plenerze i w pracowni. Bardzo wydajny, bardzo dobre pigmenty = dobra wydajność.

Minusy?

Oczywiście może odrobinkę straszyć cena, jednak przy klasie produktów Professional i tej jakości pigmentów nie możemy się dziwić że najtańszy sztyft jest w okolicach 13 zł za sztukę. 

Podsumowanie:

Świetny nowy produkt w swojej klasie, pośród kredek i sztyftów akwarelowych i tuszowych na pewno Professional. Na pewno warto przełknąć tą gorycz i wydać na niego  parę złotych więcej za to mieć produkt którego jakość na pewno nasz nie zawiedzie.